Resultat - precisionsskytte

2018

 
ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Jessica Johansson,
Coccinelle PC
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Håkan Jonsson,
Sundsvalls BK
2
 
Fride Olsén,
Sörbyängens BK
Berit Sjöberg,
Kronängs IF
Linus Larsson,
Kalix BK
Bill Jakobsson,
BK Kärnan
3
 
Edvard Eriksson,
Ödenäs IF
Birgitta Nordfors,
Höganäs BK
Hugo Åkesson,
Coccinelle PC
Leif Mollberg,
C.B. la Pomme De Pin
3
 
Sten Alstander,
Tjust PC
Linnéa von Eggers Patron,
BK Kärnan
Sebastian Kallionpää,
Sibirien CP
Carl-Gustav Lindblom, 
La Boule Joyeuse

2017

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Patrik Larsson,
BK Strand
Jessica Johansson,
Coccinelle PC
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Janne Johansson,
Tjust PC
2
 
Lucas Rudin,
Sörbyängen BK
Berit Sjöberg,
Kronängs IF
Hugo Åkesson,
Coccinelle PC
Karl-Gustav Lindblom,
La Boule Joyeuse
3
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Tove Orrbeck,
IFK Goteboule
Rasmus Wirström,
Kajutan Boule Club
Yngve Evaldssonn,
BK Kärnan
3
 
Sten Alstander,
Tjust PC
Lotta Larsson,
Boo SK
Sebastian Kallionpää,
Arboga Oppboga BK
Thomas L Johansson,
Tyringe Boulegetingarna

2016

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Noon Geffenblad,
Sibirien Club Petanque
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Thomas L Johansson,
Tyringe Boulegetingarna
2
 
Andreas Petersson,
Lindome BK
Jennifer Andersson Persson,
Sundsvalls BK
Sebastian Kallionpää,
Oppboga Gille & Boule SS
Anders Nyström,
IF Bodens Petanque
3
 
Lucas Rudin,
Sörbyängen BK
Therese Broberg,
Boulett BK
Rasmus Wirström,
Kajutan Boule Club
Cliff Johansson,
Djurgårdens IF Bouleförening
3
 
Kristofer Hirverud,
Skatås BK
Monica Eriksson,
Lejonkulan PC
Hugo Åkesson,
Coccinelle PC
Karl-Gustav Lindblom,
La Boule Joyeuse

2015

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Signe Holgersson,
Boulett BK
Sebastian Kallionpää,
Oppboga Gille & Boule SS
Cliff Johansson,
Djurgårdens IF Bouleförening
2
 
Kristofer Hirverud,
Gothenburg Boule Bangers 
Jennifer Andersson Persson,
Sundsvall BK
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Karl-Gustav Lindblom,
La Boule Joyeuse
3
 
Conny Carlsson,
Boulero SSK
Jessica Karlsson,
Tyringe Boulegetingarna
Robert Ulfsson,
Gothenburg Boule Bangers
Gert Olsson,
BK Kärnan
3
 
Håkan Jonsson,
Sundsvalls BK
Birgitta Nordfors,
Höganäs BK
Mikael Bartoft,
Oppboga Gille & Boule SS
Thomas L Johansson,
Coccinelle PC

2014

Öppen
1. Rickard Nilsson - Coccinelle PC
2. Conny Carlsson - Boulero SSK
3. Kristofer Hirverud - Varbergs BK Kulknappen & Simon Åkesson - Coccinelle PC 
Dam
1. Cajsa Qvarnström - Sörbyängens BK
2. Jennifer Andersson-Persson - Sundsvalls BK
3. Therese Broberg - Boulett BK & Noon Geffenblad - Sibirien CP 
Junior
1. Sebastian Kallionpää - Oppboga Gille & Boule SS
2. William Silfverberg - Halmstad Petank
3. Ivar Liljegren - Sörbyängens BK & Linn Callderyd - Gothenburg Boule Bangers 
V55
1.Thomas L Johansson - Coccinelle PC
2. Clas Jansson - Varbergs BK Kulknappen
3. Gert Olsson - Sluta Gräv BK & Bertil Jacobsson - Örebro BS


2013
Öppen:
1. William Silfverberg - Halmstad PK
2. Ali Abdi Aden - Sitting Boule
3. Alexander Norin - Lindome BK & Maths Lind - Sitting Boule
 
Dam:
1. Jessica Johansson - Coccinelle PC
2. Pia Terestchenko - Boo SK
3. Tove Orrbeck - IFK Goteboule & Cajsa Qvarnström - Sörbyängen BK
 
Junior:
1. William Silfverberg - Halmstad PK
2. Marcus Ström - Åsums BK
3. Ivar Liljegren - Sörbyängens BK & Isac Gerdvall - Sörbyängens BK
 
V55:
1. Gert Olsson - BK Kärnan
2. Bert-Ove Sund - Skatås BK
3. Rolf Claesson - CB Bonbon & Roland Bengtsson - BK Kärnan
 
2012
Öppen:
1. Rickard Nilsson - Coccinelle PC
2. William Silfverberg - Lindome BK
3. Alexander Norin - Lindome BK & Maths Lind - Sitting Boule
 
Dam:
1. Anne-Marie Carlsson - Halmstad PK
2. Pia Terestchenko - Boo SK
3. Matilda Boström - BK Kärnan & Cajsa Qvarnström - Sörbyängens BK
 
Junior:
1. William Silfverberg - Lindome BK
2. Daniel Eriksson - Coccinelle PC
3. Petter Svensson - CB Gränna & Ivar Liljegren - Sörbyängens BK
 
V55:
1. Gert Olsson - BK Kärnan
2. Bert-Ove Sund - Skatås BK
3. Dennis Widell - Boule von Platen & Karl-Gustav Lindblom - La Boule Joyeuse

 
2011
Öppen:
1. Ali Abdi Aden - Sitting Boule
2. Alexander Norin - Lindome BK
3. William Silfverberg - Lindome BK & Kristian Eklund - Club Istanboule
 
Dam:
1. Anna-Marie Carlsson - Boo SK
2. Pia Terestchenko - Boo SK
3. Matilda Boström - BK Kärnan & Ulla Humla - Skönsberg BK
 
Junior:
1. William Silfverberg - Lindome BK
2. Gustav Oskarsson - Ödenäs IF
3. Lars Nilmark - Ödenäs IF & Rebecka Bergström - Boule von Platen
 
V55:
1. Bert-Ove Sund - Skatås BK
2. Rolf Claesson - CB Bonbon
3. Lee Ekström - Fagersjö PS & Stefan Landell - Fagersjö PF

 
2010
Öppen:
1. Jessica Johansson - Coccinelle PC
2. Alexander Norin - Lindome BK
3. Håkan Jonsson - Sundsvall BK & Johan Bredin - Lejonkulan PC
 
Dam:
1. Annika Fjelkner - Lindome BK
2. Cecilia Holm - Skatås BK
3. Charlotte Sällbom - Sundsvall BK & Anne-Marie Carlsson - Club Istanboule
 
Junior:
1. Alexander Norin - Lindome BK
2. Niclas Carlén - Lindome BK
3. Lars Nilmark - Ödenäs IF & Amanda Sandström - Sörbyängens BK

 
2009
Öppen:
1. Rickard Nilsson - Coccinelle PC
2. Jessica Johansson - Hvetlanda BC
3. Mats Lindström - Skönsberg BK & Håkan Berg - Lindome BK
 
Dam:
1. Annika Fjelkner - Lindome BK
2. Matilda Boström - Coccinelle PC
3. Monica Eriksson - Lejonkulan PC & Jenny Hamberg - Boo SK
 
Junior:
1. Alexander Norin - Lindome BK
2. Daniel Eriksson - Lindome BK
3. Rebecka Bergström - Boule von Platen & Thor Andreas Hjelm - Nobel Petanque

 
2008
Öppen:
1. Kristian Lilja - Coccinelle PC
2. Pontus Tengström - Hedemora BS
3. Erik Jansson - Skönsberg BK & Rickard Nilsson - Coccinelle PC
 
Dam:
1. Anne-Marie Carlsson - Club Istanboule
2. Elisabeth Rilling - La Boule Joyeuse
3. Lotta Larsson - Maria BK & Monica Eriksson - Lejonkulan PC
 
Junior:
1. Anton Oskarsson - Ödenäs IF
2. Alexander Norin - Lindome BK
3. Loo Stening - Sörbyängens BK & Fredrik Holmqvist - Lindome BK
 
2007
Öppen:
1. Björn Ivarsson - Sibirien Club Petanque
2. Carljohan Möller - Lindome BK
3. Jimmy Löf - Halmstad Petank & Rickard Nilsson - Coccinelle PC
 
Junior:
1. Måns Daniel - Boulesjevikerna
2. Jessica Johansson
3. Alexander Norin - Lindome BK & Dag Andersson - Eskilstuna BPS
 
2006
Öppen:
1. Rickard Nilsson - Nobel Petanque
2. Måns Daniel - Boulesjevikerna
3. Niklas Marklund - Maria BK & Jessica Johansson - Hvetlanda BC
 
Junior:
1. Måns Daniel - Boulesjevikerna
2. Alexander Norin - Lindome BK
3. Fredrik Holmqvist - Lindome BK & Tobias Edman - La Boule d'Or
 
2005
Öppen:
1. Kenneth Köhalmi - La Boule d'Or
2. Anders Larsson - BS La Fleur
3. Henrik Hugosson - La Boule d'Or & Pontus Tengström - Hedemora BS
 
Junior:
1. Carljohan Möller - Lindome BK
2. Robin Johansson - CB Bonbon
3. Carl Ahlstrand - Lindome BK & Jessica Johansson - Hvetlanda BC
 
2004
Öppen:
1. Rickard Nilsson - Nobel Petanque
2. Johan Karlsson - BK Strand
3. Claes Nilsson - Lejonkulan PC & Håkan Paaske - Nobel Petanque
 
Inofficiellt Junior-SM:
1. Matilda Boström - Lindome BK
2. Emelie Brännström - Guldstadens BC
3. Erik Lööf Ekström - Boulesjevikerna & Jessica Johansson - Hvetlanda BC
 
2003
Öppen:
1. Dick Nilsson - BK Rövarkulan
2. Björn Ivarsson - CB Gränna
3. Jonas Jacobsen - Ekeby BS & Ann-Marie Karlsson - Nya Farstorp Pitebouleklubb

Du kan ändra denna exempeltext. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec libero. Suspendisse bibendum. Cras id urna. Morbi tincidunt, orci ac convallis aliquam, lectus turpis varius lorem, eu posuere nunc justo tempus leo. Donec mattis, purus nec placerat bibendum, dui pede condimentum odio, ac blandit ante orci ut diam.