Resultat - precisionsskytte

2019

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Mikael Gustafsson
Carl XIV Johan PC
Jessica Johansson
Coccinelle PC
Sebastian Kallionpää
Sibirien CP
2
 
Sten Alstander
Sibirien PC
Berit Sjöberg
Kronängens IF
Lucas Rudin
Sörbyängens BK
3
 
Robert Ulfsson
Sörbyängens BK
Birgitta Nordfors
Höganäs IF
Fride Olsén
Sörbyängens BK
3
 
Fride Olsén
Sörbyängens BK
Cecilia Holm
Lindome Bouleklubb
Vincent Weidmar
West Winds IK

2018

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Jessica Johansson,
Coccinelle PC
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Håkan Jonsson,
Sundsvalls BK
2
 
Fride Olsén,
Sörbyängens BK
Berit Sjöberg,
Kronängs IF
Linus Larsson,
Kalix BK
Bill Jakobsson,
BK Kärnan
3
 
Edvard Eriksson,
Ödenäs IF
Birgitta Nordfors,
Höganäs BK
Hugo Åkesson,
Coccinelle PC
Leif Mollberg,
C.B. la Pomme De Pin
3
 
Sten Alstander,
Tjust PC
Linnéa von Eggers Patron,
BK Kärnan
Sebastian Kallionpää,
Sibirien CP
Carl-Gustav Lindblom, 
La Boule Joyeuse

2017

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Patrik Larsson,
BK Strand
Jessica Johansson,
Coccinelle PC
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Janne Johansson,
Tjust PC
2
 
Lucas Rudin,
Sörbyängen BK
Berit Sjöberg,
Kronängs IF
Hugo Åkesson,
Coccinelle PC
Karl-Gustav Lindblom,
La Boule Joyeuse
3
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Tove Orrbeck,
IFK Goteboule
Rasmus Wirström,
Kajutan Boule Club
Yngve Evaldssonn,
BK Kärnan
3
 
Sten Alstander,
Tjust PC
Lotta Larsson,
Boo SK
Sebastian Kallionpää,
Arboga Oppboga BK
Thomas L Johansson,
Tyringe Boulegetingarna

2016

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Noon Geffenblad,
Sibirien Club Petanque
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Thomas L Johansson,
Tyringe Boulegetingarna
2
 
Andreas Petersson,
Lindome BK
Jennifer Andersson Persson,
Sundsvalls BK
Sebastian Kallionpää,
Oppboga Gille & Boule SS
Anders Nyström,
IF Bodens Petanque
3
 
Lucas Rudin,
Sörbyängen BK
Therese Broberg,
Boulett BK
Rasmus Wirström,
Kajutan Boule Club
Cliff Johansson,
Djurgårdens IF Bouleförening
3
 
Kristofer Hirverud,
Skatås BK
Monica Eriksson,
Lejonkulan PC
Hugo Åkesson,
Coccinelle PC
Karl-Gustav Lindblom,
La Boule Joyeuse

2015

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Signe Holgersson,
Boulett BK
Sebastian Kallionpää,
Oppboga Gille & Boule SS
Cliff Johansson,
Djurgårdens IF Bouleförening
2
 
Kristofer Hirverud,
Gothenburg Boule Bangers 
Jennifer Andersson Persson,
Sundsvall BK
Lucas Rudin,
Sörbyängens BK
Karl-Gustav Lindblom,
La Boule Joyeuse
3
 
Conny Carlsson,
Boulero SSK
Jessica Karlsson,
Tyringe Boulegetingarna
Robert Ulfsson,
Gothenburg Boule Bangers
Gert Olsson,
BK Kärnan
3
 
Håkan Jonsson,
Sundsvalls BK
Birgitta Nordfors,
Höganäs BK
Mikael Bartoft,
Oppboga Gille & Boule SS
Thomas L Johansson,
Coccinelle PC

2014

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Cajsa Qvarnström,
Sörbyängens BK
Sebastian Kallionpää,
Oppboga Gille & Boule SS
Thomas L Johansson,
Coccinelle PC
2
 
Conny Carlsson,
Boulero SSK
Jennifer Andersson Persson,
Sundsvall BK
William Silfverberg,
Halmstad Petank
Clas Jansson,
Varbergs BK Kulknappen
3
 
Kristofer Hirverud,
Varbergs BK Kulknappe
Therese Broberg,
Boulett BK
Ivar Liljegren,
Sörbyängens BK
Gert Olsson,
BK Kärnan
3
 
Simon Åkesson,
Coccinelle PC
Noon Geffenblad,
Sibirien CP 
Linn Callderyd,
Gothenburg Boule Bangers 
Bertil Jacobsson,
Örebro BS

2013

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
William Silfverberg,
Halmstad PK
Jessica Johansson,
Coccinelle PC
William Silfverberg,
Halmstad PK
Gert Olsson,
BK Kärnan
2
 
Ali Abdi Aden,
Sitting Boule
Pia Terestchenko,
Boo SK
Marcus Ström,
Åsums BK
Bert-Ove Sund,
Skatås BK
3
 
Alexander Norin,
Lindome BK
Tove Orrbeck,
IFK Goteboule
Ivar Liljegren,
Sörbyängens BK
Rolf Claesson,
CB Bonbon
3
 
Maths Lind,
Sitting Boule
Cajsa Qvarnström,
Sörbyängens BK
Isac Gerdvall,
Sörbyängens BK
Roland Bengtsson,
BK Kärnan

2012

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Anne-Marie Carlsson,
Halmstad PK
William Silfverberg,
Lindome BK
Gert Olsson,
BK Kärnan
2
 
William Silfverberg,
Lindome BK
Pia Terestchenko,
Boo SK
Daniel Eriksson,
Coccinelle PC
Bert-Ove Sund,
Skatås BK
3
 
Alexander Norin,
Lindome BK
Matilda Boström,
BK Kärnan
Petter Svensson,
CB Gränna 
Dennis Widell,
Boule von Platen
3
 
Maths Lind,
Sitting Boule
Cajsa Qvarnström,
Sörbyängens BK
Ivar Liljegren,
Sörbyängens BK
Karl-Gustav Lindblom,
La Boule Joyeuse

2011

ÖPPEN DAM JUNIOR V55
1
 
Ali Abdi Aden ,
Sitting Boule
Anne-Marie Carlsson,
Boo SK
William Silfverberg,
Lindome BK
Bert-Ove Sund,
Skatås BK
2
 
Alexander Norin,
Lindome BK
Pia Terestchenko,
Boo SK
Gustav Oskarsson,
Ödenäs IF​​​​​​​
Rolf Claesson,
CB Bonbon​​​​​​​
3
 
William Silfverberg,
Lindome BK
Matilda Boström,
BK Kärnan
Lars Nilmark,
Ödenäs IF​​​​​​​
Lee Ekström,
Fagersjö PS​​​​​​​
3
 
Kristian Eklund,
Club Istanboule​​​​​​​
Ulla Humla,
Skönsberg BK​​​​​​​
Rebecka Bergström,
Boule von Platen
Stefan Landell,
Fagersjö PS​​​​​​​

2010

ÖPPEN DAM JUNIOR
1
 
Jessica Johansson,
Coccinelle PC
Annika Fjelkner,
Lindome BK
Alexander Norin,
Lindome BK
2
 
Alexander Norin,
Lindome BK
Cecilia Holm,
Skatås BK
Niclas Carlén,
Lindome BK
3
 
Håkan Jonsson,
Sundsvall BK
Charlotte Sällbom,
Sundsvall BK​​​​​​​
Lars Nilmark,
Ödenäs IF​​​​​​​
3
 
Johan Bredin,
Lejonkulan PC​​​​​​​
Anne-Marie Carlsson,
Club Istanboule
Amanda Sandström,
Sörbyängens BK

2009

ÖPPEN DAM JUNIOR
1
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Annika Fjelkner,
Lindome BK
Alexander Norin,
Lindome BK
2
 
Jessica Johansson,
Hvetlanda BC
Matilda Boström,
Coccinelle PC
Daniel Eriksson,
Lindome BK
3
 
Mats Lindström,
Skönsberg BK
Monica Eriksson,
Lejonkulan PC
Rebecka Bergström,
Boule von Platen
3
 
Håkan Berg,
Lindome BK​​​​​​​
Jenny Hamberg,
Boo SK​​​​​​​
Thor Andreas Hjelm,
Nobel Petanque​​​​​​​

2008

ÖPPEN DAM JUNIOR
1
 
Kristian Lilja,
Coccinelle PC
Anne-Marie Carlsson,
Club Istanboule
Anton Oskarsson,
Ödenäs IF
2
 
Pontus Tengström,
Hedemora BS
Elisabeth Rilling,
La Boule Joyeuse
Alexander Norin,
Lindome BK
3
 
Erik Jansson,
Skönsberg BK
Lotta Larsson,
Maria BK
Loo Stening,
Sörbyängens BK​​​​​​​
3
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Monica Eriksson,
Lejonkulan PC
Fredrik Holmqvist,
Lindome BK

2007

ÖPPEN JUNIOR
1
 
Björn Ivarsson,
Sibirien Club Petanque
Måns Daniel,
Boulesjevikerna
2
 
Carljohan Möller, 
Lindome BK
Jessica Johansson,
Hvetlanda BC
3
 
Jimmy Löf,
Halmstad Petank
Alexander Norin,
Lindome BK
3
 
Rickard Nilsson,
Coccinelle PC
Dag Andersson,
Eskilstuna BPS​​​​​​​

2006

ÖPPEN JUNIOR
1
 
Rickard Nilsson,
Nobel Petanque
Måns Daniel,
Boulesjevikerna
2
 
Måns Daniel,
Boulesjevikerna
Alexander Norin,
Lindome BK
3
 
Niklas Marklund,
Maria BK
Fredrik Holmqvist,
Lindome BK
3
 
Jessica Johansson,
Hvetlanda BC
Tobias Edman,
La Boule d'Or

2005

ÖPPEN JUNIOR
1
 
Kenneth Köhalmi,
La Boule d'Or
Carljohan Möller, 
Lindome BK
2
 
Anders Larsson,
BS La Fleur
Robin Johansson,
CB Bonbon​​​​​​​
3
 
Henrik Hugosson,
La Boule d'Or​​​​​​​
Carl Ahlstrand,
Lindome BK
3
 
Pontus Tengström,
Hedemora BS​​​​​​​
Jessica Johansson,
Hvetlanda BC

2004

ÖPPEN
 
JUNIOR
Inofficiellt Junior-SM
1
 
Rickard Nilsson,
Nobel Petanque
Matilda Boström,
Lindome BK
2
 
Johan Karlsson,
BK Strand
Emelie Brännström,
Guldstadens BC
3
 
Claes Nilsson,
Lejonkulan PC
Erik Lööf Ekström,
Boulesjevikerna
3
 
Håkan Paaske,
Nobel Petanque
Jessica Johansson,
Hvetlanda BC

2003

ÖPPEN
1
 
Dick Nilsson,
BK Rövarkulan
2
 
Björn Ivarsson,
CB Gränna
3
 
Jonas Jacobsen,
Ekeby BS
3
 
Ann-Marie Karlsson,
Nya Farstorp Pitebouleklubb