Kvalificerade lag till finalspelet i Jönköping:


Öppen 
Singel
NSBF: Johannes Boström BOD, Staffan Karp NOR
SVBF: Nicolas Gonzalez Hedqvist SÖR, Lucas Rudin SÖR
STBF:  Dan Backne FPS, Leif Karlsson FPS
ÖSBF: Magnus Bergström LEJ, Elliot Angselius HÖG
WDBF: Eino Heikkinen TRX, Tom Hansen CAR
GBBF: Henrik Hugosson LID, Stefan Giza LID
HSBF: Johannes Thuresson HPK, Mats Petersson VAR
SSBF: Jimmy Löf LBO och Eric Bonnefille NOB

Mixeddubbel
NSBF: Majlis Israelsson, Staffan Karp NOR
SVBF: Lotta Larsson, Robert Ulfsson SÖR
STBF: Ali Abdi Aden, Tove Neass MAR
ÖSBF: Tommy Michanek, Napadsorn Pakkaeng TPC
WDBF: Lars Hesse, Jenny Jönsson TRX
GBBF: Staffan Stjernholm, Anna Theander GBB
HSBF: Dick Olsson, Berit Sjöberg VAR
SSBF: Mikael Larsson, Anette Ramm-Ericsson LBO

Dubbel
NSBF: Sam Bodin, Markus Håsteen NIP
SVBF: Leo Brood Björk, Robert Ulfsson SÖR
STBF: Tim Duvenfelt, Chai Kedeskog BRO
ÖSBF: Jörgen Andersson, Anders Johansson CAL
WDBF: Mikael Gustafsson, Jörgen Lungberg CAR
GBBF: Henrik Hugosson, Davy Johansson LID
HSBF: Tomas Finné, Daniel Svensson HPK
SSBF: William Silfverberg, Simon Åkesson KÄR

Trippel
NSBF: Johannes Boström, Åse Nyström, Christer Jansson BOD
SVBF: Oskar Augustsson, Nicolas Gonzalez Hedqvist, Lucas Rudin SÖR
STBF: Krister Lindberg, Calle Strandberg, William Whalman AIK
ÖSBF: Mikael Karlsson, Stephane Zaklada, Kristian Eklund TPC
WDBF: Ulf Wallman, Conny Johansson, Mattias Thorell TRX
GBBF: Lasse Franck, Tommy Gustafsson, Staffan Stjernholm GBB
HSBF: Kent Karlsson, Tomas Finné, Daniel Svensson HPK
SSBF: William Silfverberg, Simon Åkesson, Jonny Patron KÄR

Veteran 55
Singel
NSBF: Kenth Staaf JAM, Kjell Karp NOR
SVBF: Karl-Gustav Lindblom LBJ, Rolf Knifström ÖRE
STBF: Hans Brandin TBC, Ilkka Hokkanen TBC
ÖSBF: Bernardo Espejo BVP, Jan Bjerkland CAL
WDBF: Hannu Kolehmainen TRX, Jörgen Strende TRX
GBBF: Ulf Stenberg GBB, Åke Rydén GBB
HSBF: Mikael Hallendorf PET, Hans-Åke Svensson VAR
SSBF: Per-Olof Larsson LVÄ och Jaime Higa KÄR

Mixeddubbel
NSBF: Ewa Hahn Karp, Kjell Karp NOR
SVBF: Roger Andersson, Bettan Jonsson LBJ
STBF: Dennis Dufvenfelt, Camilla Dufvenfelt BRO
ÖSBF: Dennis Videll, Marie Videll BVP
WDBF: Eva Sveen, Conny Johansson TRX
GBBF: Lotta Geffenblad, Klas Hedengren GBB
HSBF: Åsa Hallendorf, Patrik Pfieffer PET
SSBF: Bill Jakobsson, Lynn Ljungberg QUA

Dubbel
NSBF: Kenth Staaf, Karl-Arne Olofsson JAM
SVBF: Kenneth Tengström, Kjell Andersson MAL
STBF: Hasse Ekström, Sven Vejdegren BRO
ÖSBF: Larry Berthelsen, Pär Lundin TPC
WDBF: Hannu Kolehmainen, Thomas Calderyd TRX
GBBF: Johan Ericson, Mikael Nilsson SLO
HSBF: Jan Nyman, Patrik Pfeiffer PET
SSBF: Yngve Evaldsson, Leif Ljungsryd KÄR

Trippel
NSBF: Kenth Staaf, Christer Furborg, Sören Adill JAM
SVBF: Roger ANdersson, Bettan Jonsson, Kent Wilhelmsson LBJ
STBF: Mats Andersson, Janne Vejdegren, Harko Verhagen BRO
ÖSBF: Tommy Michanek, Pär Lundin, Larry Berthelsen TPC
WDBF: Jörgen Strende, Morgan Frick, Kenneth Larsson TRX
GBBF: Klas Hedengren, Åke Rydén, Ulf Stenberg GBB
HSBF: Mikael Hallendorf, Jan Nilsson, Jan Nyman PET
SSBF: Jaime Higa, Gert Olsson, Håkan Paaske KÄR

Veteran 65
Singel
NSBF: Christer Jansson BOD, Lars Nordin SKL
SVBF: Lars Brovall FFB, Lars Lindström KLO
STBF: Peter Sköldestam DIF, Sten Ek BSJ
ÖSBF: Dennis Videll BVP, Kenneth Hallberg CAL
WDBF: Ingemar Johansson SMB, Stefan Månsson TRX
GBBF: Roger Abrahamsson SLO, Ingvar Johansson VPC
HSBF: Jan Nilsson FFP, Jan Viberg KUN
SSBF: Per-Erik Holst LVÄ, Inge Nilsson SME

Mixeddubbel
NSBF: Harriet Tänglander, Arne Forslund NIP
SVBF: Margareta Lindén, Gösta Persson UPS
STBF: Iwona Eriksson, Leif Eriksson BRO
ÖSBF: Ingvor Gustafsson, Lars Lilieqvist LEJ
WDBF: Thomas Albinsson, Karin Granevik LDÖ
GBBF: Birgitta Blad, Sune Blad LAN
HSBF: Birgitta Olausson, Kenneth Johansson VAR
SSBF: Jonny Patron, Anita Rasmusson KÄR

Dubbel
NSBF: Kjell-Arne Johansson, Lennart Johansson SKL
SVBF: Per-Erik Carlsson, Yngve Larsson FFB
STBF: Richard Drotte, Håkan Pettersson TBC
ÖSBF: Lars Lilieqvist, Michael Nilsson LEJ
WDBF: P-O Eliasson, Rolf Augustsson ULC
GBBF: Lennart Hallgren, Thomas Wallin SKT
HSBF: Björn Fränding, Ola Stenbrink FFP 
SSBF: Jaime Hega, Jonny Patron KÄR

Trippel
NSBF: Sonja Bydén, Ing-Britt Nyholm, Carl-Eric Persson SKÖ
SVBF: Lars-Gunnar Medin, Leif Pettersson, Gun-Britt Söderlund UPS
STBF: Hasse Ekström, Erik Frieberg, Kenneth Marell BRO
ÖSBF: Francine Wallster, Anders Benderix, Kenneth Hallberg CAL
WDBF: Svante Johansson, Jan Kling, Ivar Wahl ULC
GBBF: Lasse kåhlberg, Mia Kåhlberg, Kenneth Olsson STE
HSBF: Rikard Klang, Mats Nilsson, Magnus Stibe PET
SSBF: Carina Janson, Clas Janson, Leif Jönsson LBO

Dam
Singel
NSBF: Majlis Israelsson NOR, Maria Andersson SKL
SVBF: Emmelie Rudin SÖR (Plats nr 2 ersatt av ÖSBF)
STBF: Annelie Westin AIK, Helene Palovaara Di Tella AIK
ÖSBF: Napadsorn Pakkaeng TPC, Eva Carlsson CAL, Lindali Andersson TPC
WDBF: Jenny Jönsson TRX, Carina Lindgren ULC
GBBF: Anja Lysén DEB, Kerstin Johansson HÄL
HSBF: Gunvor Byström FFP, Pia Jonsson VAR
SSBF: Anette Ramm-Ericson LBO och Birgitta Nordfors HBK

Dubbel
NSBF: Gun-Britt Jansson, Åsa Nordin SKL
SVBF: Lotta Larsson, Malin Sares SÖR
STBF: Susanne Lindblad, Helene Nordenfelt BSJ
ÖSBF: Eva Bolve, Monika Eriksson LEJ
WDBF: Birgitta Thorell, Carina Stenborg POM
GBBF: Tove Orrbeck, Signe Holgersson LID
HSBF: Anita Karlsson, Chayada Wilsson PET
SSBF: Eva-Karin Ingelstedt, Anna Lagerkvist TBG

Trippel
NSBF: Gun-Britt Jansson, Åsa Nordin, Cerstin Pettersson SKL
SVBF: Inger Isaksson, Karita Ström, Agneta Mehlstrand UPS
STBF: Helene Palovara Di Tella, Annelie Westin, Tanja Westin AIK
ÖSBF: Inger Björling, Ann Gustafsson, Mari Milton LEJ
WDBF: Birgitta Thorell, Carina Stenborg, Gerd Tunje POM
GBBF: Joanna Halleen, Anja Lysén, Sanna Trogen DEB
HSBF: Åsa Hallendorf, Anita Karlsson, Chayada Wilsson PET
SSBF: Eva-Karin Ingelstedt, Anna Lagerkvist, Helene Widing TBG

Uppdaterat 2021-06-21

Inbjudan, 
Anmälan (senast 4 juli)
Tävlingsadministration
Länk till livesändning
Länk till liverapportering

Tävlingsjury

Tävlingsledare

Mattias Thorell
Herman Thorell

Domare

Huvuddomare
Roger Smedenfeldt (ansvarig)

Övriga domare